Skip to main content
شما می توانید برای هدیه هایتان خودتان جعبه اش را بسازید که خاص و زیبا باشند، مطابق با سلیقه خودتان جعبه های فانتزی بسازید، با درست کردن جعبه در منزل در هزینه خرید آن صرفه جویی کرده و یا حتی می توانید به یک منبع درآمد تبدیلش کنید. آموزش ساخت جعبه کادو فانتزی یکی از  ساده ترین جعبه هاست که می تواند در ساخت انواع جعبه های کادو به شما کمک کند جعبه های کادو در بازار بسیار متنوع هستند و به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در آموزش جعبه کادوی فانتزی همراه ما باشید.

روش ساخت جعبه کادو فانتزی با الگو

برای ساخت جعبه کادو فانتزی باید ابتدا الگوی آن را روی مقوای ماکت بکشید، الگو تمام شد ابتدا دورتا دور آن را ببرید.

جعبه کادو فانتزی - آموزش جعبه کادو فانتزی

طبق الگوی بالا قسمت هاشور زده شده را برش داده و کاملا از کار جدا می کنیم  و روی خطوطی که شکل قیچی قرار داده شده  را با قیچی میبریم اما کاملا از کار جدا نمی کنیم.

همانند الگوی بالا وسط اضلاع بالایی را پیدا کرده و با خط چین به تقاطع اضلاع پایین وصل می کنیم.IMG 9636 - آموزش جعبه کادو فانتزی

IMG 9641 - آموزش جعبه کادو فانتزی

سپس روی تمامی خطوطی که مشاهده می کنید با کاتر بکشید، خیلی محکم نمی کشیم که کار را ببریم فقط میخواهیم به اندازه ای با کاتر روی خطوط بکشیم که حالت بگیرند و در نهایت کار تمیزتر و برجسته تری داشته باشیم.

IMG 9645 - آموزش جعبه کادو فانتزی

برای اینکه کاتر روی قسمت های دیگر خراش ایجاد نکند از یک خط کش کمک میگیریم. خط کش را روی خطوط قرار داده و سپس با کاتر با فشار کم می کشیم تا کار حالت دار شود.همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید الگوی جعبه فانتزی ما کاملا حالت دار شده است. قسمت های مثلثی جعبه را با دقت بیشتری حالت دار کنید، سعی کنید به حالت نوک تیز در بیاید حالت اشکی به خود نگیرد.

IMG 9666 - آموزش جعبه کادو فانتزی

به مرحله چسب زدن رسیدیم، شما می توانید از چسب قطره ای یا چسب دوطرفه استفاده کنید ما برای راحتی و صرفه جویی در زمان آموزش کارآموزان، از چسب دوطرفه استفاده می کنیم. لبه های کار را روی هم قرار می دهیم، دقت کنید که طبق الگوی اولیه قسمت ۲سانتی متری کار را زیر قرار داده و چسب بزنید.

IMG 9669 - آموزش جعبه کادو فانتزی

IMG 9668 - آموزش جعبه کادو فانتزیقسمت پایینی کار که برش زده بودیم را دوبه دو روی هم قرار داده و چسب می زنیم، برای اینکه حالت شش ضلعی کار حفظ شود، دقت کنید که ضلع های روبه رو به هم را باهم چسب بزنید.

IMG 9672 - آموزش جعبه کادو فانتزیاگر قسمت های مثلثی کار به صورت اشکی شد یعنی حالت تیزی نداشت میتوانید مانند تصویر زیر قسمت های مثلثی را با دستتان حالت دهید و گوشه ها را حالت دار کنید.

IMG 9693 - آموزش جعبه کادو فانتزیبه الگوی جعبه کادوی فانتزی نگاه کنید، دایره های قرمز مشخص شده در الگو را پانچ کنید.

IMG 9699 - آموزش جعبه کادو فانتزی

به قسمت انتهایی کار رسیدیم برای تزیین جعبه فانتزی از نخ یا ربان می توانیم استفاده کنیم فقط دقت کنید که از نخ یا ربان های تزئینی ظریف استفاده کنید. آموزش جعبه فانتزی با الگو به پایان رسید، با توجه به سلیقه خودتان می توانید تزیین نمایید.

IMG 9704 - آموزش جعبه کادو فانتزی

دیدگاه خود را ثبت کنید