Skip to main content

خدیجه حسینی ۳۲ ساله، دارای مدرک کاردانی مدیریت صنعتی از دانشگاه سمنان، صاحب ۲ فرزند، سرپرست خانوار و ساکن تهران است.
در سال ۱۳۹۷ از طریق یکی از دوستان با موسسه ایلیا آشنا شده و در کلاس های مختلف آن از جمله کلاس های ملیله و‌ترمه، سرمه دوزی، کارگاه های مهارت کسب و کار و مهارت های اجتماعی شرکت کرده است.
خدیجه می گوید: ((قبلا حتی سوزن دست گرفتن را هم بلد نبودم و وقتی مادرم دوخت و دوز می کرد فقط تماشاچی بودم اما وقتی دوستم عکس کارهای ملیله ترمه و سرمه دوزی را به من نشان داد، به آن علاقه مند شدم و دوست داشتم این هنر را یاد بگیرم.
به دلیل مشکلات و دغدغه هایی که در زندگی شخصی‌ام داشتم، بی انگیزه و بی هدف بودم اما بعد از انجام کارهای سرمه دوزی به قدری این کار برایم شیرین و دلچسب بود که هنگام کار کردن از مشکلات و چالش های زندگی فارغ شده و غرق در کار می شدم به طوری که اصلا گذر زمان را حس نمی کردم. در مسیر یادگیری و انجام این کارهای هنری به دلیل داشتن فرزند خردسال کار برایم سخت میشد اما به لطف خانواده‌ام که با نگهداری از فرزندانم به من کمک می کردند توانستم با خیال آسوده‌تری به کارهای هنری بپردازم.

بعد از اتمام دوره‌ها در موسسه ایلیا به دلیل علاقه زیاد به هنر سرمه دوزی و نیاز به کسب درآمد، به کار سرمه دوزی ادامه داده و نمونه کار های بسیاری در این زمینه دارد.
درحال حاضر درکنار سفارش هایی که از موسسه ایلیا دریافت می‌کند، مشتری های خاص خود را هم دارد، مشتری هایی که اغلب به طور محلی جذب کرده است.

210732310 807676763286342 3219518487064847038 n 300x223 - گفتگو با خدیجه: از علاقه مندی به هنر تا رویای اشتغال زایی برای بانوان
«در ابتدا کارهایم را به عنوان هدیه به دوستان و آشنایان می دادم که آنها بسیار استقبال کرده و می پسندیدند. همین کار باعث می شد تا این هدیه ها را به اطرافیان خود نشان دهند و برایم جذب مشتری کنند.»
برنامه ی او برای آینده این است که چرخ های مخصوص سرمه دوزی را خریداری کرده و بتواند کارگاه هنری تشکیل داده و برای تعدادی از بانوان سرپرست خانوار اشتغال زایی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید